PROGRAM15. ročník festivalu

Muzikálový festival Jozefa Bednárika patrí už automaticky k obľúbeným letným hudobným akciám Slovenska a Česka. Počas predchádzajúcich ročníkov si vytvoril kredit hudobného sviatku, kde sa schádzajú milovníci príjemných melódii z celej krajiny. Práve oni vytvárajú nezameniteľnú atmosféru na festivalovej Terase muzikálovej slávy Jozefa Bednárika v Kúpeľoch Brusno. Práve pre priam až domácu atmosféru, kde sa stiera bariéra medzi hľadiskom a javiskom si účinkovanie na tejto akcii nevedia vynachváliť ani účinkujúci.
Aj tento rok sa preto v Kúpeľoch Brusno na festivale zídu mnohé rešpektované herecké a muzikálové osobnosti, ktoré akcii dodávajú punc najvyššej exkluzivity.
Festival je zameraný na muzikálovú, divadelnú a filmovú hudbu, no nevyhýba sa ani kabaretu, či šansónu. Podujatie je zároveň prehliadkou toho najlepšieho, čo sa v ostatnom čase zrodilo na našej, či českej scéne. Muzikálový festival Jozefa Bednárika je výnimočný aj tým, že divákom poskytuje jedinečnú možnosť bezprostredného kontaktu s umelcami a tvorcami.
Medzi účinkujúcimi tento ročník zažiari Banskobystrický rodák a jedna z najväčších muzikálových osobností Pražských scén Marian Vojtko. Po prvý krát si na terase vypočujeme šansónový koncert v podaní šarmantnej Světlany Nálepkovej. Lahôdkou bude dozaista aj komponovaný koncert zostavený zo známych piesni legendárneho muzikálu Na skle maľované. Naštudovali sme ho a uvedieme ho ako poctu k nedožitým 80tinám majstra Dočolomanského..

PROGRAM – MF Jozefa Bednárika 2022

TALENTY

koncert žiakov odboru Hudobno dramatické umenie Konzervatória J.L. Bellu Banská Bystrica

Michal Dočolomanský 80, MAĽOVANÝ NA SKLE

komponovaný festivalový koncert v réžii Jaroslava Moravčíka. Účinkujú Ján Slezák, Mária Straková, Terezia Králiková, tanečná skupina ATAŠE Jaroslava Moravčíka a hudobná skupina Júliusa Selčana

ŠANSÓNY SPOD ORLOJA

Svetlana Nálepková

SLÁVNOSTNÝ CEREMONIÁL

Galaprogram s odovzdávaním ocenení Brusnianska Brusnica a Tabule muzikálovej slávy - Ján Slezák, Gabriela Očkajová, Peter Krivý, Matej Lacko, Michaela Nosková, Nikola Ďuricová, Petra Peterová, Matej Krajčovič, Peter Paleček a ďalší.

HVIEZDY

Marián Vojtko a jeho hostia


PROGRAM   |   VŠETKY ROČNÍKY   |   VIDEÁ   |   PARTNERI FESTIVALU   |   KONTAKT   |   ČLÁNKY
© 2021 Copyright Muzikálový festival, všetky práva vyhradené

TOP