PROGRAM
Kúpele Brusno sa už 16 rokov na jeden letný víkend stávajú miestom stretnutí muzikálových tvorcov, režisérov, interpretov a ich divákov z celého Slovenska a Česka. Bude tomu tak aj tento rok. 16. a 17. augusta 2024 sa na tomto mieste opäť uskutoční jedinečný a jeden z najstarších festivakov na Slovensku, dnes už legendárny Muzikálový festival Jozefa Bednárika.

Pre milovníkov muzikálu je prehliadkou tých najlepších muzikálových či filmových melódií, ale v tomto ročníku zablúdime aj do popu. Piatkový program venujeme spomienke na velikána slovenskej a českej hudobnej scény Vaša Patejdla. V už tradičnej Muzikálovej kaviarni sa porozprávame s Vašovími priateľmi a zaspomíname na kľúčové okamihy je kariery.

Večerný koncert sme zostavili z jeho kľúčových hitov ktoré komponoval nielen pre seba a skupinu Elán, ale aj pre desiatky slovenských a eských interpretov. V sobotnom festivalovom dni dáme príležitosť mladým talentom v samostatnom šansónovom programe. Na festivalovom pódiu si vypočujeme komponovaný koncert piesni pôvodného slovenského muzikálu Povolanie Pápež, ktorý na Nitrianskej divadelnej scéne od roku 2016 videli tisícky nadšených divákov. Samozrejmou súčasťou programu je Slávnostná ceremónia venovaná oceňovaniu významných osobnosti. Našej pozornosti neunikli ani sedemdesiate narodeniny Zdenka Bartáka, ktoré s týmto rešpektovaným hitmakerom oslávime veľkolepým koncertom na jeho počesť.

Na festivalovej terase a na festivalovom pódiu privítame veľa významných osobností, umelcov, tvorcov a tešíme sa na našich stálych, ale aj nových divákov.

piatok 16.8. 2024 od 18:00

MUZIKÁLOVÁ KAVIAREŇ Milana SEDLÁČKA
spomienky na Vaša Patejdla

ZVLÁŠTNY SMÚTOK VÍŤAZOV
Spomienkový koncert muzikálových, filmových skladieb a hitov Vaša Patejdla - Andrea ZIMÁNYIOVÁ, Peter CMORIK, Šárka MARKOVÁ, Nikola ĎURICOVÁ, Jakub ROUSEK, Tereza KRÁLIKOVÁ, Peter STRENÁČIK, Martin VETRÁK, Martin HRDINKA a ďalší
hudobný doprovod Vašova kapela s kapelníkom Jurajom BURIANOM

sobota 17.8. 2024 od 16:00

ŠANSONOVÝ KONCERT KONZERVATORISTOV
študenti Konzervatória J.L. Bellu v Banskej Bystrici pod vedením Terezi KRÁLIKOVEJ

WHATA ? ! - Československý hudobný mix
Peter STRENÁČIK, Vojtech HAVELKA, Filip SOLČÁNY

POVOLANIE PÁPEŽ
komponovaný koncert piesní v podaní hercov DAB Nitra

Ján GALLOVIČ, Andrea SABOVÁ, Juraj ĎURIŠ, Klaudia KOLEMBUSOVÁ, Marcel OCHRÁNEK, Martin FRATRIČ a Branislav MATUŠČIN

SLÁVNOSTNÝ CEREMONIÁL
Galaprogram s odovzdávaním ocenení Brusnianska Brusnica a Tabula slávy
Martin CHODÚR, Marián VOJTKO, Kristína VRECKOVÁ, Jakub ROUSEK, Michaela NOSKOVÁ, Radoslav KURIC

VŠECHNO JAK MÁ BÝT
Zdeněk Barták 70 a jeho muzikálová, filmová a populárna hudba
Marián VOJTKO, Dita HOŘÍNKOVÁ, Martin CHODÚR, Michaela NOSKOVÁ, Peter STRENÁČIK, Tereza KRÁLIKOVÁ, Nikola ĎURICOVÁ, Filip ANTONIO, Peter PALEČEK a ďalší
hudobný doprovod skupina Juraja BURIANA


PROGRAM   |   VŠETKY ROČNÍKY   |   VIDEÁ   |   PARTNERI FESTIVALU   |   KONTAKT   |   ČLÁNKY
© 2021 Copyright Muzikálový festival, všetky práva vyhradené

TOP